Een accubrand is met een traditionele brandblusser vrijwel niet te blussen. Daarom hebben we bij Chubb Fire & Security de Ajax LA9-c accubrandblusser ontwikkeld. Deze blusser is geschikt voor het blussen van een lithium accubrand tot 600 W/h.
AJAX Accubrandblusser LA9-c
Accubranden
Accubranden komen steeds vaker voor. Niet vreemd als je bedenkt dat de elektrische fiets niet meer uit het straatbeeld is weg te denken en bijna iedereen een mobiele telefoon, laptop of tablet heeft. Een accubrand ontstaat door bijvoorbeeld het gebruik van een verkeerde lader, het te lang opladen of een defect in de accu. Een accubrand is met een traditionele brandblusser vrijwel niet te blussen. Dit komt doordat er een chemische kettingreactie plaatsvindt waarbij hoge temperaturen vrijkomen en geen zuurstof nodig is. Een accubrand is erg gevaarlijk en de vrijkomende gassen zijn giftig.
Bewezen effectief
De Ajax LA9-c brandblusser is door een onafhankelijk orgaan (Kiwa) zijn getest en geschikt bevonden voor het blussen van lithium accubranden volgens de NTA 8133. De blusser is PFAS vrij, beschikt over een Rijkskeurmerk en voorzien een levensduur van 20 jaar!
De blusser bevat een speciaal blusmiddel dat zorgt voor een hoog koelend effect en maakt gebruik van een CO2 drijfgaspatroon. Geschikt voor branden op vaste stoffen (Categorie A) en gebruik op elektrische installaties tot 1000 volt op 1 meter afstand.
Bescherm uzelf
Bij een lithium accubrand komen giftige gassen vrij en stoffen die irritatie kunnen veroorzaken. Om deze reden adviseren wij u bij het blussen van een accubrand altijd adembescherming en handschoenen te dragen. Deze beschermingsmiddelen zijn ook bij Chubb Fire & Security verkrijgbaar.
De Ajax accubrandblussers zijn verkrijgbaar in 6 en 9 liter variant en zijn geschikt voor het blussen van vaste stoffen (categorie A) en lithium accubranden. De blusstof is fluorvrij en hierdoor snel en volledig afbreekbaar.
Item | LA9-c |
Inhoud brandblusser | 9 liter |
Blusstof | Water + Imprex C |
Bluscapaciteit volgens de NTA 8133 | 600 W/h |
Bluscapaciteit volgens NEN-EN 3-7 | 27A |
Drijfgaspatroon CO2 | 120 g |
Temperauurgrenzen | +5 °C tot +60 °C |
Rijkstypekeur | 3217 |
Contact
Wilt u meer informatie over onze accubrandblusser of wenst u een prijsopgaaf? Neem dan contact op met een van onze experts. Zij informeren u graag over de mogelijkheden in uw situatie.